Міністерство юстиції спільно з агентством довкілля та Каліфорнійською екологічною радою провели розслідування щодо найбільших корейських автовиробників Kia та Hyundai. В результаті з’ясувалося, що ці компанії свідомо занижували показники витрати палива своїми автомобілями.
Всього перевірка виявила 1.2 мільйона автомобілів марок Hyundai та Kia, котрі не дотягували до американських стандартів. Вирок суду, беручи за основу такі цифри проголосив вирок з цифрами куди більшими: компанії зобов’язані виплатити 100 000 000 доларів штрафу, ще 200 000 000 доларів сплатять за неустойку з перевищенням квот на викиди шкідливих газів, а також 50 000 000 доведеться заплатити як «застереження на майбутнє».
Нагадаємо, це не перший випадок штрафу цих компаній у США. Ще на початку 2014-того американські автовласники почали масово позиватися на корейських автовиробників за те, що ці занижують показники економічності. В результаті цих судових позовів компанії були оштрафовані на 395 000 000 доларів. Таким чином корейці у 2014 році сплатити американцям 745 000 000 доларів за порушення їхнього законодавства.

Виктор Хильчук /